Корзина
216 отзывов
НАСІННЯЧКО
Андрій
+380979383683
Украина Тернопольская область Скала-Подільська
nasinnyachko@gmail.com График работы Написать нам

Насіння Місячниця (Лунарія) 10 шт

 Насіння Місячниця (Лунарія) 10 шт, фото 2  Насіння Місячниця (Лунарія) 10 шт, фото 3

5,95 грн.

Минимальная сумма заказа на сайте — 250 грн.

В наличии 32 ед.
Насіння Місячниця (Лунарія) 10 шт
Насіння Місячниця (Лунарія) 10 шт
 • +380 показать номер +380979383683
5,95 грн.
 • +380 показать номер +380979383683
 • Контакты
  • Телефон:
   +380979383683
  • Контактное лицо:
   Андрій
  • Адрес:
   Скала-Подільська, Тернопольская область, Украина
  • Email:
   nasinnyachko@gmail.com
 • Условия возврата и обмена
  
  
  

Мі́сячниця, або луна́рія (Lunaria) — рід дворічних рослин родини Капустяних, до складу якого входять 3 види. Усі його представники належать до європейської флори, усі є декоративними, а місячниця оживаюча в минулому також використовувалась як лікарська рослина.

Обидві українські родові назви є тотожними: перша — це дослівний переклад латинської Lunaria, а друга — калька з цієї ж мови, яку часто можна зустріти у науковій літературі. Таку назву роду було надано Карлом Ліннеєм, який при описі місячниці однорічної звернув увагу на дивний вигляд її плодів: від круглих стручків після достигання і висипання насіння залишались напівпрозорі перетинки, як сріблясто вилискували, наче повний Місяць.

Ця особливість плодів знайшла відображення також і в інших мовах. Наприклад, німці ці рослини називають «срібний талер» або «пфеніг Юди», іспанці на місячницю кажуть «монета Папи».

Трав'янисті рослини заввишки 30-100 см. Підземні органи представлені кореневищами. Стебла прямостоячі, розвиваються на другий рік життя, в перший рік життєвого циклу утворюється лише прикоренева розеткаЛистки черешкові, серцеподібні, великі, із зубчастим краєм.

Суцвіття — верхівкова китицяКвітки актиноморфні, двостатеві, від білого до насичено-фіолетового кольору. Чашолистків 4, пелюсток 4. Тичинки вільні, біля їх основи розташовано по одному нектарнику — дволопатевому зовні та трилопатевому зсередини. Стовпчик довгий, приймочка дволопатева. Плід — стручок круглої (у місячниці однорічної) або довгастої (у місячниці оживаючої) форми, що сидить на довгій ніжці. Він містить нечисленне, відносно дрібне насіння, розташоване у плоді в два ряди. Насінини круглі, плоскі, зі шкірястим крильцем. Сім'ядолі плоскі або біля основи зігнуті навпоперек.

Усі види місячниць використовують як декоративні рослини, висаджуючи їх у садках під кронами дерев. Ці рослини невибагливі і добре розростаються у затінку. В культурі дають добрий врожай насіння, легко поновлюються самосівом, часто натуралізуються поза межами природного ареалу. Крім того, сухі стебла місячниці однорічної зі сріблястими перетинками достиглих плодів використовують для складання сухих букетів. Мовою квітів лунарія означає щирість та забудькуватість.

Насіння місячниці оживаючої в минулому застосовували в народній медицині як заспокійливий засіб, в тому числі і в дитячій терапії.

На честь цього роду рослин названо астероїд 1067 Лунарія.

 • Цена: 5,95 грн.