Кошик
184 відгуків
ПРИ ЗАМОВЛЕННІ ВІД 500 ГРН - ЗНИЖКА 5%  Знижка
НАСІННЯЧКО
Андрій
+380979383683
Україна Тернопільська область Скала-Подільська
nasinnyachko@gmail.com Графік роботи Написати нам

ОСІННЯ ПОСАДКА ТРОЯНД. ЯК ПОСАДИТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ: 5 ОСНОВНИХ ЕТАПІВ

ОСІННЯ ПОСАДКА ТРОЯНД. ЯК ПОСАДИТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ: 5 ОСНОВНИХ ЕТАПІВ
ОСІННЯ ПОСАДКА ТРОЯНД. ЯК ПОСАДИТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ: 5 ОСНОВНИХ ЕТАПІВ Вересень і початок жовтня вважається найсприятливішим періодом для посадки троянд. Якщо кущі висадити в цей час за всіма правилами, вони встигнуть вкоренитися ще до холодів...

12.09.19

ОСІННЯ ПОСАДКА ТРОЯНД. ЯК ПОСАДИТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ: 5 ОСНОВНИХ ЕТАПІВ

 

Вересень і початок жовтня вважається найсприятливішим періодом для посадки троянд. Якщо кущі висадити в цей час за всіма правилами, вони встигнуть вкоренитися ще до холодів, благополучно перезимують і будуть готові до цвітіння навесні. Багато садівників бояться осінньої посадки, думаючи, що трояндовий кущ до зими не встигне прижитися. Але це не так. Якщо троянди посаджені вчасно, то до зими вони вже укореняться, а навесні швидше підуть у ріст.

 

У посадки восени є ряд переваг:

 

восени вологість повітря добре підходить для вкорінення саджанців: 75 - 85%. Для порівняння: у квітні і травні - 65%;

опадів випадає в рази більше, ніж навесні;

температура ґрунту стабільна, так як земля прогріта;

 

 

1. Вибираємо ділянку для посадки

Троянди добре відчувають себе на сонці, коли тепло і є відкрите повітряний простір. Виходячи з цього, під розарій вибирайте ділянку захищений від вітру і на південному схилі, так щоб тала вода легко сходила. Крім того грунтові води повинні знаходитись не менше ніж в 1 метрі від поверхні. Якщо ж є надмірна вологість грунту, подумайте, як зробити хороший дренаж і злегка підняти розарій, щоб умови для коренів були сприятливими. Бажано щоб поруч не було інших рослин, стін будинків та інших будівель.

 

2. Готуємо грунт

Щоб троянди добре росли, потрібні родючі, пухкі, добре заправлені органічними добривами і помірно зволожені ґрунти. Товщина родючого шару повинна бути не менше ніж 40 сантиметрів. Якщо грунт на обраному вами місці бідний - підготуйте родючий грунт для вирощування троянд: глина або суглинний грунт, компост, перегній або гній, який повністю розклався (кінський, коров'ячий або курячий послід) плюс мінеральні добрива. Останній компонент вноситься в кількості, яка залежить від вихідної якості грунту. Суміш потрібно готувати за кілька тижнів до висадки троянд.

 

3. Вибираємо сприятливу погоду

Якщо ви вже купили саджанці троянд і сприятливий термін посадки ось-ось закінчиться, а на дворі погана погода, не варто садити троянди абияк, краще збережіть їх в прикопаному вигляді в парнику, холодному підвалі або сховищі при температурі близькій до нуля до настання весни.


4. Дбаємо про саджанці

Саджанці троянд високої якості повинні бути з добре розгалуженими корінням, з великим числом тонких корінців і як мінімум з трьома сильно розвиненими неушкодженими пагонами. За добу до посадки саджанці з відкритою кореневою системою треба замочити у воді. Перед самою посадкою з пагонів видаліть листя і приберіть гострим секатором незрілі і зламані пагони. Надземну частину вкоротіть до 30 - 35 сантиметрів, коріння - до 25 - 30 сантиметрів, підгнилі корені виріжте до живої деревини. Саджанці продезінфікувати, обприскати їх 3% залізним купоросом. Коріння замочіть в бовтанку - глина з коров'яком у співвідношенні 2: 1 і консистенції сметани.


5. Приступаємо до посадки

Восени кущові троянди саджайте дещо глибше, ніж вони були посаджені в розпліднику, це виключить випирання саджанців під час морозів. В'юнкі троянди заглиблюють ще більше, щоб утворювалися додаткові корені. При посадці рівномірно розправте коріння в усі сторони і засипте грунтом так, щоб він досить щільно прилягав, і не утворилися повітряні порожнини.

 

На дно посадкової ями насипають гіркою родючу землю, на ній розкладають коріння троянд. Яму засипають землею, утрамбовують і поливають. В основі куща землю насипають гіркою, висотою близько 20 см. Це роблять з метою захисту коренів рослини від промерзання в зимовий період.

 

Ущільнивши грунт, рясно полийте в кілька прийомів (1-2 відра води на кущ). Після того як волога випарується, засипте поверхню сухим грунтом, а навколо кущів зробіть лунки для поливу.

 

Суха посадка

Грунтову суміш висипають на дно посадкової ями, опускають в неї саджанець троянди і поступово присипають його землею і утрамбовують її. Зверніть увагу, що саджанець поміщають на таку глибину, щоб місце щеплення знаходилось на 3-5 см нижче поверхні землі. Після того як грунт засипаний і утрамбований, саджанець рясно поливають.

 

Мокра посадка

У відрі води розчиняють гумат натрію і виливають цю воду в посадкову яму, в яку опускають саджанець, а потім поступово насипають суху грунтову суміш. При такому способі посадки грунт краще охоплює коріння, не залишаючи повітряного прошарку. Місце щеплення також має перебувати на 3-5 см нижче поверхні землі, інакше можуть з'явитися пагони шипшини або троянда захворіє.

 

Відстань між кущами

Відстань між кущами паркових троянд має становити 75-100 см, тому що в дорослому стані вони мають розкидисту крону. Поліантових, чайно-гібридні і троянди флорибунда слід садити на відстані 30-60 см. При посадці плетистих троянд необхідно заздалегідь подумати про місце, на якому їх належить вкривати на зиму, тому відстань між кущами бажано збільшити до 1 м.


Отже, вдалих вам осінніх посадок! https://nasinnyachko.com.ua/g22872572-troyandi
Попередні статті