Кошик
192 відгуків
НАСІННЯЧКО
Андрій
+380979383683
Україна Тернопільська область Скала-Подільська
nasinnyachko@gmail.com Графік роботи Написати нам

Рослини для посадки під кущами троянд

Рослини для посадки під кущами троянд
Рослини для посадки під кущами троянд

19.08.19

Рослини для посадки під кущами троянд

https://nasinnyachko.com.ua/g22872572-troyandi

 

Віоли дуже красиві і прекрасно співіснують з трояндами, в разі якщо відстані між кущами досить для того, щоб пропустити трохи світла на клумбу. Дуже гарні гібриди cornuta, до того ж вони не так агресивні, як видові рослини. Спектр квітів дуже широкий, що дозволяє вибудовувати контрастні колірні поєднання блакитного  і пурпурного з яскраво-жовтими і білими трояндами, або гармонійні поєднання темно-рожевий і жовті віоли з трояндами такої ж тону.

 

Також можна використовувати примули, вирощуючи їх з насіння або розмножити розподілом. Гарні гібриди з темним листям. Рекомендується висаджувати не менше дюжини рослин одного кольору, щоб отримати суцільний квітучий килим. Для підтримки здоров'я і рясності цвітіння примули рекомендується часто ділити, принаймні раз на рік, відразу після цвітіння.

 

Гейхери, гейхерелли і тіарелли привернули увагу селекціонерів в останні роки, і зараз з'явилося багато сортів з красивим листям і квітками. Пару десятиріч тому єдиним доступним бронзоволистим сортом був Palace Purple. Зараз їх десятки, у деяких також красиві рожеві квітки, у інших листя має "металеве" напилення. У деяких зеленолистих сортів срібляста поверхня листа. Ці рослини підходять для переднього плану клумб і бордерів, але також і для посадок під трояндами завдяки своїй тіньовитривалості. Необхідно тільки стежити, щоб посадки не були занадто близько до троянд. Гейхери люблять часту пересадку ранньої осені.

 

Іноді для посадки до троянд рекомендуєм седум, хоча вони світлолюбні, а значить підходить в основному для переднього краю бордера, а не для посадки під трояндами. У багатьох сучасних сортів бронзове листя. Квітки часто мають лососевий відтінок, і їх потрібно акуратно поєднувати з чисто-рожевими трояндами.

 

Гвоздика досі залишається улюбленою рослиною для посадки до троянд, до того ж більшість сучасних сортів цвіте безперервно. Краще використовувати невисокі види, наприклад Alwoodii Alpinus, і уникати посадки гвоздик і троянд одного кольору.

 

Серед троянд можна садити дзвіночки. Дзвоник карпатський блакитний - дуже добре виглядає  з білими або жовтими трояндами, а також білі дзвіночки з рожевими трояндами. Фіолетово-синій дзвіночок збірний також створить красиву композицію з ранніми шрабами жовтого кольору, наприклад Agnes або Fruhlingsgold, і що не менш важливо, він добре виносить тінь.

 

Щодо використання гераней існують деякі обмеження - не варто використовувати рожеву герань oxonianum з рожевими трояндами такого ж відтінку, і я ніколи не допущу Geranium magnificum до моїх троянд - ​​на десять днів її квітки тісняться в жахливому скупченні, мнучи один одного, і створюючи яскраву кольорову пляму, яка повністю пригнічує будь-який сорт троянди, який росте поруч. Після цього залишається лише нудне листя. Більшість гераней середніх розмірів грає свою роль в насадженнях, зазвичай з досить високими шрабами, а не клумбовими трояндами. До останніх можна посадити герань riversleaianum або G. сantabrigiense в тіні для створення гарних композицій.

 

Хости також використовується для посадок під трояндами і для окантовки клумб, хоча варіегатні сорти можуть виглядати занадто яскраво, а жовте листя не завжди поєднується з трояндами. Додатковою складністю є те, що хости можуть горіти на сонці. Ця проблема менш серйозна для сортів з блакитним листям, наприклад з групи tardiana - дуже гарно виглядає хоста Halcyon по краю клумби з Rosemary Rose. Зрозуміло, є інші сорти з схожим кольором листя.

 

Грунтопокривні рослини першокласно виглядають під і перед трояндами, виносять тінь і створюють кольорові плями пізньої весни. Додаткова перевага є їх низький зріст, що дозволяє посадити серед них дрібноквітучі: як сцилли, хіондокси, або крокуси, включаючи квітучі восени види, і колхікуми. Листя цибулинних необхідно підтримувати, щоб воно не лягало на землю, і почвопокривні рослини прекрасно з цим справляються. Мало є більш яскравих комбінацій, ніж живучка Ajuga Atropurpurea і Colhicum speciosum Album.

 

Цибулинні бажано садити з досить високими шрабами, а для посадок серед клумбових троянд, відстань між кущами доведеться збільшити, хоча це дозволить посадити серед троянд трав'янисті багаторічники, які приховають відмерле листя цибулинних. Червоне молоде листя троянд доповнить колірну схему навесні.

За матеріалами книги Проектування з трояндами / Tony Lord. Frances Lincoln Limited, 1999.

  
Інші статті