Кошик
175 отзыва
ПРИ ЗАМОВЛЕННІ ВІД 500 ГРН - ЗНИЖКА 5%  Знижка
НАСІННЯЧКО
Андрій
+380979383683
Україна Тернопільська область Скала-Подільська
polevayamarianna@gmail.com Графік роботи Написати нам

Міскантуси. Посадка та догляд у відкритому грунті.

Міскантуси. Посадка та догляд у відкритому грунті.
Міскантус – багаторічник заввишки від 80 см до 2 м із повзучими кореневищами, які в пошуках живлення можуть досягати глибини 6 м, прямостоячими пагонами, лусковидним шкірястим...

27.02.18

Міскантус – багаторічник заввишки від 80 см до 2 м із повзучими кореневищами, які в пошуках живлення можуть досягати глибини 6 м, прямостоячими пагонами, лусковидним шкірястим листям завширшки від 5 до 18 мм і віялоподібними волотями завдовжки від 10 до 30 см, що складаються із колосків. 
Міскантус невибагливий, витривалий і екологічно безпечний, він викликає зацікавлення не лише своєю декоративністю, а й як паливо для електростанцій, оскільки під час його спалювання вивільняється велика кількість енергії при утворенні мінімальної кількості золи внаслідок низького вмісту вологи в сировині.

Міскантус у ландшафтному дизайні використовується для декорування водойм, газонів, а також для створення сухих флористичних композицій.

✅ Коли саджати міскантус. 
Посадка міскантусу здійснюється навесні, коли прогріється ґрунт – із кінця березня до середини травня. 
Міскантуси теплолюбні, тому висаджувати їх потрібно на добре освітлюваних і прогрітих сонцем ділянках, захищених від холодного вітру. 
Але ще більше, ніж тепло, міскантуси люблять воду, саме тому вони полюбляють вологі, родючі прибережні ділянки. Якість ґрунту для міскантусу великого значення не має, але найгірше вони ростуть на пісках і важких глинах.

✅ Як посадити міскантус. 
У посадкову яму, яка повинна бути трохи більшою за об'ємом, ніж коренева система саджанця, поміщають шар родючого ґрунту, потім опускають у неї саджанець і заповнюють порожнині землею, поступово її втрамбовуючи. Після посадки міскантус рясно поливають.

✅ Як доглядати за міскантусом. 
Немає жахливішого видовища, ніж засихання міскантусу, тому не забувайте його поливати, особливо в спекотну суху пору. 
Найкраще влаштовувати поливання міскантусу зі шланга – що рясніше, то краще. 
Вирощування міскантусу передбачає також регулярні, але помірні підживлення, оскільки надлишок азоту, наприклад, призводить до вилягання рослини. 
У перший рік міскантус не підживлюють, а надалі добрива вносять двічі за сезон: 
у середині травня знадобиться рідке підживлення азотними добривами – наприклад, розчином сечовини. 
У першій половині літа ділянку поливають гуматами, а в другій вносять калійно-фосфорні добрива.

Починаючи вирощувати міскантус, налаштовуйтесь на постійну боротьбу із бур'янами, принаймні в перші два роки життя рослини. 
Потім, коли вона зміцніє і виросте, бур'янам уже не пробитися крізь коріння міскантусу, що інтенсивно розповзається. 
Зате, завдяки корінню рослини, розпушувати ґрунт на ділянці вам не доведеться.

☝️ До речі, розростання міскантусу по саду доведеться обмежувати, інакше у вас, крім цього мальовничого очерету, більше нічого не зможе вирости. 
Роблять це відразу ж після посадки: обмежувачем намічають межі, в яких має залишатися рослина. Можна як обмежувач використовувати шматки заліза або шиферу. Вкопувати їх потрібно по всьому периметру ділянки, без розривів і проміжків, на глибину не менше 20 см, а підніматися над поверхнею вони повинні не менше, ніж на 10 см, щоб коріння в пошуках живлення не змогло «перестрибнути» кордон.

Ось, мабуть, і все, що можна сказати про вирощування цього злаку. Посадка та догляд за міскантусом у відкритому ґрунті нетрудомісткі, а красу й ефектність цієї рослини важко переоцінити.

Джерело: https://www.facebook.com/nasinnyachko/posts

Попередні статті