Кошик
211 відгуків
НАСІННЯЧКО
Андрій
+380979383683
Україна Тернопільська область Скала-Подільська
nasinnyachko@gmail.com Графік роботи Написати нам

Коли сіяти. Народні прикмети.

Коли сіяти. Народні прикмети.
Не помилитись зі строками посіву.

27.12.19

Якщо у вас є досвід вирощування овочів, то ви знаєте, що багато залежить від строків посіву .Вибрати оптимальний час посіву або висадки розсади ― не так-то просто.

У кожного народу є свої прикмети. Одні працюють, інші ні. Клімат змінюється, екологія інша і пр. Але підказка одних рослин про терміни посіву інших не може обдурити. Вони прокидаються до життя при певній температурі грунту.

Ось підказки для Білорусії і близьких до неї регіонів. 

Коли зацвітає пролісок , можна висівати для вирощування в кімнаті або опалювальної тепличці артишоки, перці, томати, кольрабі. Так рано ще можна посіяти агератум, гвоздику, петунії і сальвию.

Після появи пухнастих суцвіть на ліщині , можна сіяти у відкритий грунт. Це сигнал, що земля вже не промерзне. Хоча заморозки ще будуть. Можна робити перший посів шпинату, редиски. А з квітів сійте волошки, нігтики і мак.

Цвітіння форзиції вказує на те, що настала сама відповідна пора для посіву моркви і петрушки. З квітів сіють иберис і годеції.

А ось резеду та однорічні флокси можна сіяти після того, як на гілочках верби з'являться пухнасті грудочки . В цей же час сміливо можна сіяти листовий салат, кольрабі, савойську капусту.

Якщо зацвів мигдаль , можна приступати до посіву гороху, буряків, висаджувати розсаду білокачанної і цвітної капусти. У цей же час можна сіяти запашний горошок.

Зацвіла вишня ― пора сіяти кріп і чабер. Якщо вишня зацвіла в місті, а ділянка у вас в 30 км від нього, не поспішайте. Дочекайтеся, поки вишня зацвіте на ділянці або поблизу від нього.

Починати посів буряка, літніх сортів редьки і редиски можна при цвітінні діцентри і каштана .

З'явилися перші листочки на березі ― садіть картоплю.

Однорічні ліани найкраще сіяти відразу після початку цвітіння бузку . В цей же час добре сіяти качановий салат.

Якщо зацвіла калина , пора сіяти огірки, гарбуз, кабачки, цукрову кукурудзу. Якщо поблизу немає калини, орієнтуйтеся на півонії . Вони теж цвітуть у той час, коли можна починати сіяти теплолюбні. Але з повною упевненістю, що не заморозків можна тільки сіяти гарбуза, квасоля і ін після того, як дуб розпустить листочки .

Коли почнуть розпускатися іриси , можна висаджувати в відритий грунт брюссельську капусту.

Не слід забувати, що на кожній дільниці буває свій мікроклімат, різна структура грунту, рівень її вологості. Тому до будь-яких прикметами треба підходити творчо, перевіряти перший раз обережно. І пам'ятати, що немає 100% прийме і рад.

Джерело: Веб-фермер

Інші статті